اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

اگر شما  اقدام به خرید درب اتوماتیک و کرکره برقی کرده باشید و با اصطلاحات اپراتور، برد، ریل، کاور و... برخورد کرده باشید. در این بخش با اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای آشنا می شوید. همچنین می آموزید که یک درب اتوماتیک شامل چه اصطلاحاتی می باشد. اگر قصد خرید و یا آموزش نصب درب اتوماتیک را دارید، با ما همراه باشید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای 

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

شامل موارد زیر می باشد :

.

 اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

 اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای به صورت یک پکیج می باشد. این پکیج شامل موتور، کنترل باکس، هرزگرد، تسمه، هنگر و غیره است.

نکته مهم قابل توجه، طول استاندارد جهانی یک اپراتور 4 متر می باشد. اگر مشتری تمایل داشته باشد که برای دهانه بزرگتر سفارش دهد، در این صورت برخی شرکت ها از جمله ایپاکو که امکان تولید ریل و کاور استاندارد را دارند سفارش دهند و ابعاد را عریض تر تحویل بگیرند.

.

ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه ای

یکی دیگر از اصطلاحات درب اتوماتیک ریل و کاور آن است، که کلیه متعقلات درب اتوماتیک روی آن نصب می شود. در درب های کشویی به صورت طولی تا عرض 4 متر که در بالا توضیح داده شد عرضه می شود. در درب های نیم گرد ریل و کاور به صورت کرو تولید می شود.

جنس ریل و کاور درب شیشه ای از نوع آلومینیوم استاندارد می باشد، که در سیستم های اتوماتیک با رنگ کوره ای به رنگ مورد دلخواه مشتری رنگ شده و در سفارشات آنادایز (به سیستم رنگ کاری اطلاق می شود که قطعات درب اتوماتیک شامل ریل و کاور و فریمها ابتدا بصورت استاندارد از بیلت فابریک تولید شده و بصورت سیستم آبکاری رنگ می گردد) که عمومأ رنگ شامپانی می باشد تولید و عرضه می شود.

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

.

چشم رادار یا سنسور درب اتوماتیک

وظیفه این قطعه به عنوان اصلی ترین دستگاه در سیستم درب اتوماتیک جهت فرمان دادن می باشد. در برخی از سیستم ها می توان بجای رادار از بوش باتون درب اتوماتیک استفاده شود. رادار در دو حالت ساده و پرده ای ارائه می گردد که در رادار ساده به محض قرارگرفتن در معرض دید رادار فرمان باز شدن ارسال میگردد. در رادار پرده ای مضاف بر اینکه فرمان باز شدن می دهد چنانچه فرد یا شیئی در بین درب اتوماتیک قرار گرفته باشد از بسته شدن درب نیز جلوگیری می نماید.

اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

هنگر درب برقی شیشه ای

هنگر درب اتوماتیک غلتکی است که روی فریم درب اتوماتیک بسته می شود. این قطعه امکان حرکت درب شیشه ای را روی ریل درب اتوماتیک فراهم می کند. در صورتیکه شیشه های درب اتوماتیک بدون فریم باشد از هنگر اسپایدری استفاده می گردد.

 اصطلاحات فنی درب اتوماتیک شیشه ای

انواع فریم درب اتوماتیک

فریم به بخشی از درب اتوماتیک گفته می شود که دور تا دور شیشه سکوریت را احاطه می کند. در رنگ ها و مدل های مختلف از جمله رنگ کوره ای و آنادایز و استیل عرضه می شود. ابعاد استاندارد آن عرض حداکثر 100 سانتی متر و ارتفاع آن 200 سانتی متر می باشد.

.

انواع شیشه سکوریت

شیشه سکوریت اصلی ترین بخش درب اتوماتیک است، که کل قطعات درب اتوماتیک باعث به حرکت در آمدن شیشه در حول محور طولی و یا به صورت مثلثی و گرد و غیره می شود. در اکثر موارد از شیشه فلوت (کلیر ) استفاده می شود. در برخی مواقع نیز جهت شفافیت بیشتر و مقاومت بالاتر از شیشه سوپر کلیر استفاده می شود.

انواع کلید چند حالته

کلید چند حالته در انواع دستی و دیجیتال عرضه شده است. فرآیند تغییر حالات درب اتوماتیک را به عهده دارد.

 تغییر حالات درب اتوماتیک عبارتند از :

1-  حالت اتوماتیک : که در این حالت درب به صورت کامل باز یا بسته می شود.

2-  حالت یک طرفه : این حالت زمانی استفاده می شود که نیاز است درب اتوماتیک از یک طرف فرمان بازشو دریافت نماید و از طرف دیگر هیچ گونه فرمانی صادر نشود. مانند : پایان ساعت کاری بانک ها

3-  حالت زمستانی : این حالت زمانی فعال می شود که نیاز نیست در به طور کامل باز شود. در این حالت اتلاف انرژی کمتری صورت می گیرد. در این حالت درب برقی را روی حالت زمستانی قرار می دهند.

4-  حالت تمام باز : در این حالت درب کاملا باز است و هر فرمانی صورت گیرد درب دیگر بسته نمی شود.

5- حالت قفل : در این حالت درب پس از بسته شدن قفل می شود و چنانچه رادارها نیز فرمان باز شدن ارسال نمایند کنترل باکس این فرمان را اجرائی نمی نماید و درب بسته می ماند. 

پاورقی:

کرو : به اصطلاحی در عموم گفته می شود که هر قطعه که بصورت نیم دایره آورده شود.

ریل و کاور استاندارد : به اصطلاحی گفته می شود که در تولید ریل و کاور و کلیه قطعات آلومینیومی از آلومینیوم فابریک با سختی بالا تولید می شود. کلیه فرآیند تولید اسید شوری و ایج آن با دقت انجام شود.

 بوش باتون: دستگاهی است که بصورت دکمه فشاری عمل می کند. در زمانی که قصد بازکردن و یا کلأ فرمان دادن دستگاهی را دارید از این قطعه میتوانید استفاده نمائید.

 

شما می توانید برای مشاهده سایر خدمات و رزومه می توانید به صفحه ایپاکو سرویس مراجعه کنید.


چاپ